Fototapety w kuchniach – na co zwracać uwagę przy wyborze

Biznes

Niejednej osobie tapety będą się kojarzyć ze staroświeckimi wzorami z czasów PLR-u, jakie niekiedy można jeszcze zobaczyć w jakimś domu. Faktycznie, dawno temu ich wybór był bardzo skromny, ale obecnie zmieniło się wszystko ogromnie wraz z pojawieniem się fototapet. Te od jakiegoś czasu stały się bardzo popularne, i trudno się temu dziwić.

Dają nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wzornictwo, są trwałe, wytrzymałe i można je samemu ułożyć. Co istotne, świetnie się sprawdzają nie tylko w salonach, ale również kuchniach i łazienkach. Oczywiście planując taką opcję w kuchni trzeba pamiętać, że nie każdy z typów tapet będzie odpowiedni.

Po pierwsze należy pamiętać o mało sprzyjających warunkach jakie tam występują. Wysoka temperatura, woda i wilgoć, a także tłuszcz z potraw mogą bardzo skutecznie zepsuć najładniejszą nawet fototapetę. Z tego też powodu kluczową rolę odgrywa wybranie takiego podkładu, który sobie z tym wszystkim poradzi. Tu {w przede wszystkim polecane są fototapety winylowe.

Nie są one może najtańsze, lecz cechują się za to dużą wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych, a do tego da się je w łatwy sposób domywać jak się zbrudzą. Jeśli chodzi o wzory, to klienci najczęściej wybierają motywy z kulinariami, na przykład potrawy, owoce, przyprawy czy napoje. Lecz możliwości będzie dużo więcej – bardzo interesująco się prezentować na przykład tapety 3D, odpowiednio wkomponowane pomiędzy szafki sprawią że całość będzie wyglądała nowocześnie i przestrzennie.