Frezy zgrubne, torusowe, PCV i do frontów oraz uchytów MDF

Frezy zgrubne, torusowe, PCV i do frontów oraz uchytów MDF

Budownictwo

Popularne frezy zgrubne i torusowe

Frez zgrubny, nazywany również zdzierakiem, frezem typu „ripper” oraz gryzakiem. Są one stosowane podczas obróbki zgrubnej, poprzedzającej wykończenie danego elementu. Frezowanie takie polega przede wszystkim na usunięciu materiału oraz wstępnym przygotowaniu otworu do ostatecznego obrobienia otworu. Etap ten prowadzony jest w celu powiększenia istniejącego już otworu, który powstał np. w wyniku kucia lub odlania. Narzędzie do takiej obróbki, odpowiednio dobrany frez zgrubny, można skonfigurować pod względem wytaczania produktywnego, stopniowanego oraz jednoostrzowego. W efekcie łatwiej można usunąć duże ilości materiału, bez konieczności przerwania frezowania w celu usuwania wiórów.

Frezy dostępne na skrawanie24.pl można używać do:

  •       szlifowania,
  •       polerowania,
  •       kształtowania,
  •       wygładzania,
  •       frezowania.

Doskonale sprawdzają się podczas obróbkidrewna, tworzyw sztucznych, gumy, płyt regipsowych i innych, miękkich materiałów.

Innym przydatnym narzędziem jest frez torusowy. Doskonale sprawdza sięw procesiefrezowania obwodowego oraz przygotowywaniu rowków. Frez torusowy wykorzystuje się podczas obróbki z dużymi prędkościami, a także do frezowania kopiowego przy produkcji różnego rodzaju form oraz narzędzi.

Specjalne frezy do płyt MDF

Dzięki frezarce i odpowiednio dobranym narzędziom można obrobić elementy drewniane. Zapewniają one wysoką jakość oraz precyzję otworów i rowków. Frezy do MDF umożliwiają wykonanie wpustów prostych i trapezowych, wrębów, rowkowania, krawędzi okrągłych, skośnych oraz wklęsłych. Frez do MDF to również narzędzie do żłobkowania prostego i w kształcie litery V, świetnie sprawdzają się do wyrównywania powierzchni. Materiał, z którego frezy są produkowane, przesądzają o tym, z jakimi elementami mogą one pracować. Wybór właściwego sprawia, że powierzchnia poddawana obróbce będzie równa i gładka.

W ofercie sklepów internetowych, takich jak skrawanie24.pl można znaleźć:

  •       frezy do frontów MDF,
  •       frez do pochwytu MDF,
  •       frez do uchwytów MDF,
  •       frez do PCV.

W większości przypadków są one produkowane ze stali szybkotnącej. Są niezastąpione w przypadku obróbki miękkich materiałów, umożliwiają uzyskanie wielu różnych kształtów. Popularne są również frezy z drobnoziarnistych węglików. Cechują się dużą wytrzymałością, dlatego doskonale nadają się do obróbki twardszych materiałów. Mają uniwersalne zastosowanie, znacząco przyspieszają i ułatwiają pracę. Frez do MDF jest bardziej twardy i odporny na uszkodzenia mechaniczne, cechują się dłuższą żywotnością niż narzędzia ze stali. Cechują się również odpornością na działanie wysokich temperatur.