Jak wybrać odkurzacz bezworkowy?

Budownictwo

Mówiłem już, że w sprzedaży można znaleźć miotły o większej lub mniejszej mocy i mniej lub bardziej drogie. Oczywiste jest, że im wyższa cena, tym bardziej widoczne są różnice między modelami. To właśnie na tych różnicach „gra się” w grę, ponieważ będziesz musiał umieć zrozumieć, który produkt najlepiej spełni Twoje potrzeby. Podsumowując, należy unikać wydawania zbyt dużej ilości na urządzenie z niepotrzebnymi funkcjami lub za mało na produkt, który nie byłby w stanie Cię zadowolić.

Struktura

Najpierw musisz znaleźć lekką miotłę, ale to nie jest prawdziwy problem, ponieważ prawie wszystkie modele z technologią cyklonową nie mają dużej wagi. Powodem jest to, że zostały zaprojektowane tak, aby były zwinne i łatwe w obsłudze, więc lekkość jest częścią ich DNA. Ponadto większość mioteł bezworkowych ma głowicę ssącą, która jest w stanie utrzymać całe urządzenie w pozycji pionowej. Możesz więc postawić go w kącie, bez obawy, że spadnie!

Pojemność baku

Pamiętaj, że w tych modelach pojemność zbiornika nie jest bardzo duża, więc będziesz miał do czynienia z dość ograniczonym rozmiarem. Ogólnie pojemność dochodzi do około 1 litra, ale nie musisz się martwić: jeśli nie musisz sprzątać 9-piętrowego budynku, a ograniczasz się do normalnego domu, po prostu śmiało. najnowsze informacje o odkurzaczach bezprzewodowych

  1. Jeśli jednak zauważysz, że za bardzo się zapełnia, pamiętaj, aby go opróżnić: pojemnik zbiorczy z dużą ilością kurzu w rzeczywistości zmniejsza wydajność ssania stworzoną przez cyklon, a co za tym idzie, również zmniejsza skuteczność miotły!

Moc i zużycie

Znajomość mocy silnika oznacza dwie rzeczy: wiedza, czy może on zaspokoić Twoje potrzeby związane z czyszczeniem, oraz zrozumienie, ile zużywa to urządzenie. Weź pod uwagę, że moc jest wyrażona w watach (W) i odpowiada ilości energii potrzebnej do działania silnika. Jeśli chodzi o zużycie, najlepsza bezworkowa miotła elektryczna jest zawsze wyposażona w klasę energetyczną A, co jest równoznaczne z wyraźną redukcją odpadów.

Wydajność silnika

Wracając do silnika, jak niezawodna jest moc? W rzeczywistości niewiele, ponieważ w przeciwieństwie do innych urządzeń gospodarstwa domowego, w tym przypadku wysoka moc w watach niekoniecznie odpowiada wyższej mocy ssania. Zwykle najlepszym wskaźnikiem, z którego możemy skorzystać, jest możliwość odkurzania gruzu i kurzu zarówno z podłóg, jak i dywanów. Podsumowując, im bardziej wszechstronny jest ten model, tym jest wydajniejszy i możemy go używać w każdej sytuacji.

  1. Ogólnie rzecz biorąc, urządzenie o dobrej cenie za twarde podłogi (A) i dywany (C) jest w stanie zapewnić doskonałą moc ssania.
  2. C w dywanach wynika z faktu, że bardzo trudno jest je wyczyścić, ponieważ włókna mogą masowo zbierać brud, w przeciwieństwie do podłóg.
  3. W związku z tym potrzebujesz większej mocy ssania, a w bezworkowych miotłach elektrycznych prawie nigdy nie przekraczasz wystarczającej mocy!

Technologia cykloniczna

W przeciwieństwie do modeli wyposażonych w torbę, nasze są w stanie odsysać brud i kurz dzięki technologii cyklonicznej. Systemowi udaje się stworzyć jeden wir lub więcej wirów, jeśli jest to model wielocyklonowy. Jest to możliwe dzięki obecności śmigła, które po uruchomieniu wytwarza ruch powietrza zdolny do oddzielenia cząstek brudu od wszystkiego innego, wykorzystując siłę odśrodkową. Jakie są różnice między produktami monocyklonu a produktami multicyklonu?

  1. Monocyklon: wychwytuje ok. 75% pyłu
  2. Multicyklon: wychwytywanie kurzu może wynosić do 95%

Oczywiste jest, że możliwość wychwytywania większej ilości kurzu może dać tylko korzyści. W szczególności, będąc najskuteczniejszą miotłą, możesz pozwolić sobie na to, aby przejść przez nią po kilku dniach, a nie codziennie. Wreszcie, wiadomo, że technologia multicyklonów również wyłapuje roztocza!

Rodzaje filtrów

System filtrowania jest bardzo ważny, ponieważ w oparciu o filtry można liczyć na środowisko, które jest nie tylko czystsze, ale i zdrowsze. Zastanów się (i jest to dyskurs, który dotyczy wszystkich oscyloskopów elektrycznych), że zasadniczo są trzy typy filtrów.

  1. Gęste filtry siatkowe: jest to najbardziej podstawowy typ ze wszystkich i znajdujemy go we wszystkich tego typu lunetach. Jest to podstawowy pierwszy filtr, który blokuje duże zanieczyszczenia, takie jak kamyki, resztki jedzenia, okruchy, łupież i włosy.
  2. Filtry do drobnych cząstek: ten drugi poziom filtrowania jest prawie zawsze obecny w urządzeniach cyklonowych i ma na celu zatrzymanie drobnych cząstek, zapobiegając ich ponownemu przedostawaniu się do powietrza.
  3. Filtry HEPA: trzeci to najbardziej zaawansowany poziom w historii. Filtr HEPA jest w stanie zatrzymać cząstki o średnicy do 0,3 mikrona, które zawierają również alergeny. Jest ich kilka: najlepszy jest E14, który blokuje aż 99,99% cząstek!

W modelach ekonomicznych jest tylko pierwszy poziom, natomiast w odkurzaczu bezworkowym klasy średniej znajdziemy również filtr na drobne cząstki. Natomiast system filtracji HEPA należy wyłącznie do produktów z gamy Premium.

Zasilanie i bateria

Zaczynamy od zasilacza i tutaj zasadniczo znajdujemy dwie klasyczne opcje: bezprzewodową lub przewodową. W dzisiejszych czasach nowoczesne miotły elektryczne są prawie w całości zasilane bateryjnie, ponieważ pozwalają poruszać się w znacznie bardziej zwinny sposób. Podsumowując, bezprzewodowa miotła elektryczna pozwala uniknąć ograniczonej przestrzeni do działania, którą nadal można rozwiązać, podłączając urządzenie do przedłużacza.

Poza tym nie będziesz ryzykować potknięcia się o ten cholerny kabel, jak to często robiłem.

Trzeba jednak powiedzieć, że miotła przewodowa nie boryka się z problemem autonomii baterii, która oczywiście nie jest wieczna i może stać się ograniczeniem, jeśli trzeba sprzątać wiele pomieszczeń jednocześnie. W związku z tym musisz zrozumieć, czy żywotność baterii jest wystarczająca do zaspokojenia Twoich potrzeb, a także obliczyć czasy ładowania, na wypadek gdybyś chciał ponownie użyć go po krótkim czasie. Generalnie akumulatory litowo-jonowe działają od 25 minut do 60 minut po pełnym naładowaniu.