Jakie są rodzaje tekturowych opakowań?

Budownictwo

Przygotowanie bezpiecznych opakowań jest niezwykle istotne. Opakowania wysyłkowe dostępne są obecnie w wielu rodzajach. Do tych, które cieszą się naprawdę bardzo dużą popularnością zalicza się bez wątpienia opakowania kartonowe. Doskonale chronią one zawartość przesyłki przed przypadkowym uszkodzeniem przez kuriera, ale także przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Ponadto opakowania te mają jeszcze wiele innych zastosowań. Są też bardzo przyjazne dla środowiska naturalnego. Można je bowiem wykorzystywać wielokrotnie.

Opakowania kartonowe – jakie są rodzaje?

Opakowania kartonowe wykorzystywane są od lat. Obecnie wśród tych opakowań wyróżnić można kilka rodzajów. Do tych najbardziej popularnych jeszcze kilka lat temu należało kartony klapowe. Do ich produkcji wykorzystywana jest tektura falista. Kartony te dostępne są w różnych kształtach i wielkościach. Doskonale sprawdzają się nie tylko do zabezpieczania towarów na czas wysyłki. Z powodzeniem można wykorzystać je również do przechowywania dokumentów, sezonowych ubrań czy obuwia. Można w nich przechowywać także dziecięce zabawki. Do klasycznych kartonów klapowych jakiś czas temu dołączyły kartony wykrojnikowe. Bardzo szybko zaczęły się one cieszyć dużą popularnością, mają bowiem naprawdę wiele zalet.

Kartony wykrojnikowe – jakie mają cechy?

Kartony te od klasycznych kartonów klapowych różnią się budową. Produkuje się je wykorzystując tylko jeden, gruby arkusz tektury. Do ich produkcji niezbędny jest specjalny wykrojnik – stąd nazwa tych kartonów. Stosowanie wykrojników umożliwia wyprodukowanie kartonów w różnych kształtach i wielkościach. Elementem bardzo charakterystycznym dla kartonów wykrojnikowych są wzajemnie zazębiające się skrzydełka i klapki. Dzięki temu złożenie kartonu wykrojnikowego jest niezwykle proste. Co więcej, jego złożenie zajmuje bardzo mało czasu. Z kartonami wykrojnikowymi wiele osób styka się na co dzień nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Do kartonów wykrojnikowych zalicza się między innymi pudełka na pizzę. Na pudełkach wykrojnikowych mogą zostać umieszczone różnego rodzaju napisy. Pudełka te świetnie więc sprawdzą się jako reklama firmy.

Jakimi zaletami odznaczają się kartony wykrojnikowe?

Kartony te zawsze tworzone są indywidualnie z przeznaczeniem na przedmioty o różnych wielkościach i kształtach. Najczęściej więc w kartonach tych nie pozostaje wolna przestrzeń, dzięki temu podczas pakowania nie ma konieczności stosowania do nich żadnych wypełniaczy. Pudełka te są jednocześnie bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Prezentują się też bardzo atrakcyjnie. Można wykorzystywać je wielokrotnie. Co więcej, kartony te doskonale w założenia zero waste, można je bowiem wykorzystać do wykonania różnego rodzaju ozdób i dekoracyjnych przedmiotów.