Panele fotowoltaiczne nie wyłącznie na pogodne dni

Biznes

Przy budowie domu czeka na nas sporo decyzji, jakie łączy jeden połączony nominatyw – co i jak zrobić, aby wolno było ekonomicznie wybudować oraz ekonomicznie mieszkać. Jedną z ważniejszych decyzji jest ogrzewanie mieszkania. Ciepło w domu stanowi jeden z większych kosztów w domowym budżecie. Może w związku z tym instalacja solarne będzie należytym rozwiązaniem kłopotów? Pytając ekspertów o opinię, każdy z nich powie, że tak.

Pomimo iż żyjemy w klimacie dosyć kapryśnym w minionych latach, nasłonecznienie w Polsce stawia nas w jednym z najbardziej nadających się krajów do stosowania energii słonecznej. Przeprowadzone badania pokazały, że w naszym kraju od maja do sierpnia jesteśmy w stanie korzystać z energii słonecznej w wystarczającej nam ilości.

W kwietniu i wrześniu, przetworzona energia zapewni nam 80% zapotrzebowania na ciepłą wodę, a w marcu i październiku nieco ponad 50%. Od listopada do marca instalacja ma być wspierana energią elektryczną, jeśli chcemy posiadać w domu godziwą temperaturę. Tak czy inaczej, przez słoneczną energię jesteśmy w stanie zdobyć oszczędności nawet do 70% w skali roku. Z punktu spostrzegania ekonomii, rozwiązanie nie podlegające dyskusji. Komplety solarne składają się z reguły z kilku kolektorów słonecznych, a zbiorniki w jakie są wyposażone mają różnorodne pojemności.

Zestawy są nadzwyczaj bezproblemowe w obsłudze, dzięki czemu każdy na pewno znajdzie się w tej nowej technologii. Komplety fotowoltaiczne są dzielne na działanie czynników zewnętrznych, w głównej mierze na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz korozję. Systemy solarne działają w ten sposób, iż kocioł grzewczy dostarcza dzięki temu mniejszą ilość energii, jaka potrzebna jest do osiągnięcia wymaganej temperatury.