Profesjonalnie zrealizowany rezonans magnetyczny na stojąco dla koni

Rozrywka

W stajni Archipp można liczyć na profesjonalnie wykonany rezonans magnetyczny na stojąco dla koni. To pionierski na terenie Polski rezonans, pozwalający na badanie nóg konia i bezzwłoczne podejmowanie terapii.

Samo badanie nie potrwa długo i jest bezpieczne. Przynosi sprawdzone wyniki, a po jego przeprowadzeniu koń może od razu wracać do domu. Pomieszczenie, w jakim odbywa się rezonans nie jest napromieniowane. To oznacza, że jest bezpieczne zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi. Opis badania wykonuje wykwalifikowany radiolog. Precyzyjne diagnozowanie ma znaczenie zwłaszcza w wypadku urazu kości oraz tkanek miękkich.

Zrobienie badania na stojąco to najlepszy sposób na otrzymanie wiarygodnych rezultatów, z pomocą jakich można następnie przeprowadzić rehabilitację. Nowoczesna metoda diagnozy sprawdzi się szczególnie w wypadku trudnych kulawizn u koni. Właściciele koni doceniają to, że zwierzęta mogą od razu powrócić do domu. Przebieg badania jest za każdym razem taki sam u wszystkich zwierząt. Rozkuty koń zostaje uspokojony za pomocą środków farmakologicznych. Następnie wprowadza się go do pomieszczenia, w jakim rezonans będzie zrobiony.

Zbadana kończyna jest dokładnie ustawiona na polu magnetycznym. Samo badanie trwa około 2 godzin, podczas których powstaje od 300 do pięciuset obrazów, opisywanych przez wykwalifikowanego specjalistę radiologa. Niedługi czas badania a także to, że jest ono wykonane bez potrzeby podania narkozy to duży atut. Złoty standard w badaniu struktur w obrębie puszki kopytowej zachęca do zrobienia badania w takim miejscu.

Zapewnione jest dokładne obrazowanie schorzeń kości i tkanek miękkich, co ma znaczenie wówczas, gdy uprzednio wystawiona diagnoza była niepewna. Po zrobieniu MRI można być pewnym, że technika leczenia będzie dobrana idealnie. Sprawdzone są też wszystkie metody rehabilitacji, podjęte wcześniej, jak i po zrobieniu rezonansu. Badanie można wykonać także wtedy, gdy koń ma być kupiony albo sprzedany.