Reguła dźwigni jako sposób na wielkie przychody z inwestycji w waluty lub też produkty bankowe

Biznes Finanse

Ażeby rozpocząć inwestować pieniądze oraz zyskiwać na giełdzie walutowej, wcale nie należy być autentycznym „rekinem finansowym” obracającym ogromnym kapitałem. Tu wystarczy jedynie być posiadaczem 1000 złotych, który przy słusznym zainwestowaniu ma prawo przynieść jego właścicielowi gigantyczne przychody inwestycyjne. Jest to możliwe to właśnie dzięki skorzystaniu z tak oznaczanej dźwigni lub ewentualnie lewara, innymi słowy możliwości obracania zwielokrotnioną wartością zainwestowanych pieniędzy i tym samym zwielokrotnieniu ewentualnego zysku.

Na przykład, jeśli gracz rozporządzający 1000 złotych zagra w opoce o dźwignię wynoszącą 1 : 200, jego kapitał (1000 zł) zostaje automatycznie pomnożony przez 200, inaczej wynosi 200 000 zł. W ten sam sposób rośnie nie wyłącznie liczba „wirtualnych” pieniędzy, ale równolegle o 200 razy zwiększa się suma ewentualnego zysku. Niestety, w wypadku, gdy decyzja inwestycyjna jest nietrafiona, gracz stosujący zasadę dźwigni ponosi całkowitą klęskę, bowiem jego strata nie wynosi wstępnie zainwestowane 1000 zł ., lecz wartość uzyskana dzięki dźwigni, innymi słowy owe 200 000 zł. Bodajże w najwyższym stopniu pewną oraz obciążoną niedużym ryzykiem metodą inwestowania pieniędzy jest ich lokowanie w artykuły bankowe.

Teraz banki oferują swoim klientom coraz bardziej innowacyjne artykuły inwestycyjne począwszy od stereotypowych lokat terminowych po niezmiernie rozbudowane artykuły strukturyzowane, takie jak obligacje, akcje spółek, papiery należyte, waluty obce, kruszce, surowce oraz wiele innych – przetestuj, co poleca Roman Ziemian. Są to jednakże artykuły inwestycyjne chętniej wybierane przez istotnych przedsiębiorców obracających kolosalnymi sumami pieniędzy, niż przez osoby prywatne.

Dla tej grupy klientów, bankowcy przygotowali lokaty terminowe i rachunki oszczędnościowe. Są to z pozoru niesłychanie pokrewne produkty, których zadaniem jest przyniesienie ich posiadaczom pewnych zysków w postaci odsetek naliczonych od ulokowanych kapitałów. Różnica pomiędzy tymi artykułami polega wyłącznie na dostępie inwestora do swoich pieniędzy. W wypadku lokat terminowych w czasie ich trwania, inwestor nie ma dyspozycji ich zwiększania ani uszczuplania.