W jakim miejscu spędzić noc w górach? Luksus pensjonatów i hoteli

Rozrywka Turystyka

Jadąc w góry zastanawiamy się, w jakim miejscu przenocować. Każdy selekcjonuje nocleg taki, jaki mu się podoba. Mało jest ludzi, jakim starczy namiot lub ewentualnie przyczepa kempingowa, gdzieś w oddali. Są to zazwyczaj młodzi ludzie, jaki są rządni przygód. Mimo to dla osób dojrzałych, z potomkami namiot nie jest pod żadnym pozorem przydatny. Domek kempingowy bądź pokój w małym, familijnym domku gościnnym również nie jest rozwiązaniem kłopotów, kiedy powinniśmy przygotować posiłki dla pięcioosobowej rodziny, a później także posprzątać po tym pożywieniu. Jesteśmy jakkolwiek na urlopie, w związku z tym chociaż w tym czasie odpuśćmy sobie kucharzenie oraz sprzątanie i rozpocznijmy korzystać z wygód, które proponuje nam szeroki rynek hotelarski w Polsce. Hotel jest wygodny, pokojówki posprzątają nam w pokoju, a jeśli nie będzie się nam chciało wychodzić z naszych czterech ścian, room service dostarczy nam kolację do pokoju.

Lenistwo nie jest właściwe, jednakowoż raz w roku jesteśmy w stanie oraz z niego skorzystać, by przezornie nacieszyć się urokami górskiego krajobrazu oraz odpocząć po długich i wyczerpujących spacerach. Planując narty w górach nie wystarczy jedynie wskoczyć w samochód, w którym spakowane są już nasze narty i kijki. Należałoby pomyśleć także o noclegu oraz to najodpowiedniej zarezerwować sobie pokój na klika dni a nawet tygodni przed wyjazdem w góry. Jest to szczyt sezonu górskich kurortach, w następstwie tego nie wyczekujmy po tanim noclegu Bóg wie jakiego komfortu.

Najpewniej będzie musiał nam wystarczyć pokój wieloosobowy bez własnej łazienki w jakimś podrzędnym pensjonacie, gdyż te poprawniejsze oraz tanie będą już dawno zarezerwowane. Najlepszym rozwiązaniem kłopotów w tego typu sytuacjach jest nocleg w hotelu. Tam z pewnością odszukamy coś dla siebie i w głównej mierze z łazienką tylko do prowadzonej przez nas dyspozycji. Jeżeli niemniej jednak wiemy, że pojedziemy na narty, kiedy tylko spadnie śnieg, pamiętajmy, by zadzwonić bądź napisać maila z rezerwacją do hotelu. Unikniemy wówczas nie przyjemnych sytuacji oraz spania w brzydkim, małym pensjonaciku, jaki nie oferuje swoim mieszkańcom nawet śniadania. Wcześniejszy telefon do hotelu zapobiegnie poszukiwania na gwałt noclegu.