WUKO – ciśnieniowe przepychanie rur i kanalizacji

Budownictwo

Zatory w rurach i awarie hydrauliczne to niestety rzecz normalna i dziejąca się na porządku dziennym. To co jest eksploatowane ma niestety prawo się psuć i uszkadzać. Na szczęście ludzie wymyślili także wiele skutecznych metod, które potrafią walczyć z tego typu problemami i pomagają człowiekowi uporać się czasem nawet z trudną awarią.

Jedna z ciekawych i nowoczesnych metod, pomagających w przepychaniu rur, jest metoda WUKO. Metoda ta polega w skrócie na wykorzystaniu silnego strumienia wodnego, wypuszczonego pod wysokim ciśnieniem do rury. Strumień wody zaś ma za zadanie przepłukiwanie, przepychanie i rozbijanie zalegających złogów i nieczystości w rurach.

Specjalistyczna maszyna Wuko

Zastosowanie ciśnieniowej metody udrażniania rur, wymaga odpowiedniego sprzętu. Często jest to specjalny pojazd, wyposażony w rozwijany wąż i specjalne głowice. Wykonanie przepychania kanalizacji z zastosowaniem Wuko wymaga doświadczenia.

Przed przystąpieniem do wykonywania jakichkolwiek prac związanych z zastosowaniem metody Wuko, warto przeprowadzić inspekcję rur z zastosowaniem specjalnej kamery inspekcyjnej. Po co to robić ? Dlatego aby ocenić stan rur i sprawdzić czy nie są np. skorodowane, czy nie grozi im pęknięcie, gdzie znajduje się zator i jak jest poważny. W wielu przypadkach człowiek nie jest w stanie bez pomocy takiego sprzętu ocenić sytuacji. Kamera inspekcyjna rewelacyjnie więc sprawdza się w takich przypadkach i pomaga w diagnozie. Można także po przeprowadzonym badaniu zdecydować, czy można przeprowadzić przepychanie rur metoda Wuko czy lepiej nie, gdyż stan rur wskazywałby na to , że silne ciśnienie mogłoby doprowadzić do ich uszkodzenia.

Skuteczne udrażnianie rur

Gdy stan rur wskazuje na to, ze można zastosować ciśnieniowe udrażnianie i przepychanie, można przystąpić do wykonywania prac. Metoda ciśnieniowa WUKO, posiada niewątpliwie wiele zalet. Wuko jest metodą nowoczesną i dość skuteczną, a co dodatkowo również ważne także ekologiczną i przyjazną dla środowiska. Zastosowanie tej metody pozwala dość szybko pozbyć się zanieczyszczeń zalegających w kanalizacji, wykorzystując działanie mocnego strumienia wody, wylatującego pod dużym ciśnieniem z węża zakończonego specjalną głowicą. Brak zastosowania żrących i niebezpiecznych środków chemicznych powoduje, że to metoda przyjazna naturze.